PAŽINTINIAI TAKAI
Tekstinė paieška
APŽVALGOS BOKŠTAI
GAMTOS OBJEKTAI
DVARAI
MUZIEJAI
PILIAKALNIAI
POILSIAVIETĖS
STOVYKLAVIETĖS
Lankytinos vietos Ingalinoje
Čia aprašomos populiariausios ir įdomiausios lankytinos vietos Ignalinoje.
Vilkakalnio apžvalgos bokštas
Nuo šio 25 metrų aukščio Vilkakalnio apžvalgos bokšto atsiveria Ignalinos miesto ir Lietuvos žiemos sporto centro teritorijų vaizdai, taip pat galima pamatyti Vidiškių bažnyčios stogus.
Ladakalnio apžvalgos aikštelė
Ladakalnis – 176 m aukščio virš jūros lygio kalnas, stūksantis Šiliniškių gūbrio kalvų grandinėje, kuri lyg pašiaušta drakono ketera nutįsta į abi puses kiek tik užmato akys. Nuo šio kalno atsiveria nuostabi panorama: matosi net 6 ežerai. Ladakalnis paskelbtas geomorfologiniu gamtos paminklu.
Dūkšto dvaras
Tarp dviejų ežerų – Parsvėtaičio ir Parsvėto – stovintis Dūkšto dvaras buvo įkurtas 1862 m. Iki šiol galima grožėtis klasicistinio stiliaus dvaro rūmais ir netaisyklingo geometrinio plano dvaro parku.
Ginučių vandens malūnas
Ginučių vandens malūną XIX a. antroje pusėje pastatė dvarininkas Gimžauskas iš Linkmenų, į talką pasikvietęs kelis ūkininkus. Apie 1968 m. sugedus malūno įrangai, malūnas nustojo veikęs, o 1978 m. malūną nupirko Ignalinos turistinė bazė ir pradėjo jį remontuoti. Šiuo metu malūnas saugomas valstybės ir priklauso Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijai, čia įrengtas įrenginių muziejus.
Bitininkystės muziejus Stripeikiuose
Bitininkystės muziejus saugomas pagonių dievų skulptūrų, kviečia iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis. Muziejaus teritorijoje smagu pasivaikščioti, paragauti medaus ar atsikvėpti hamakuose. Vidaus interaktyvios ekspozijos kviečia pasisvečiuoti bitininko namelyje, dirbtuvėse ir net pačiame avilyje.
Botanikos takas Palūšėje
Tarp Palūšės ir Meironių kaimų, prie Lūšių ežero įrengtas 3,5 km ilgio botanikos (gamtinis) takas, kurį galima įveikti einant pėsčiomis arba važiuojant dviračiu. Keliaujant šiuo taku galima geriau pažinti įvairią Nacionalinio parko augaliją. Čia pamatysite apie 150 augalų rūšių, iš kurių 9 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Praktiškai bet kuriuo metų laiku galėsite pasigrožėti tapybiškais miško, pievų, ežerų ir pelkių vaizdais.
Ginučių piliakalnis
Ginučių piliakalnis stūkso Aukštaitijos nacionaliniame parke, vakariniame Ignalinos rajono pakraštyje, tarp Linkmeno ir Ūkojo ežerų. Nors dabar jis apaugęs mišku, iš karto matyti, kad tai – vienas didingiausių ir įspūdingiausių piliakalnių Lietuvoje. Iš tiesų tai net ne vienas, o dviejų piliakalnių kompleksas, perskirtas nedidelės lomos.